Informace před nástupem

Podstatné informace před nástupem do Senior domu Marta

Co budete potřebovat při nástupu:

Dokumenty a tiskopisy: platný občanský průkaz, platný průkaz zdravotní pojišťovny, případně k nahlédnutí listinu o ustanovení opatrovníka.

Zdravotní dokumentace: před příchodem do našeho zařízení si vyžádejte od svého praktického lékaře, případně dalších odborných lékařů, které navštěvujete (diabetolog, kardiolog, oční, urolog apod.) svou zdravotní dokumentaci.

Kontakt na všechny lékaře, které navštěvujete.

Poslední lékařská zpráva např. z nemocnice.

Zanechat kontaktní telefon na rodinného příslušníka či blízkou osobu, která bude se zařízením spolupracovat (pokud není uveden v Žádosti o ubytování).

Léky: s sebou si vezměte léky (v originálním balení), které užíváte v množství, které Vám vystačí ode dne příchodu do zařízení minimálně na 14 dnů. Případně si nechat praktickým lékařem vystavit recept.

Hygienické pomůcky: Pokud používáte hygienické (inkontinenční) pomůcky nezapomeňte s sebou vzít dostatečné množství.

Při spotřebě těchto pomůcek nad limit proplácený zdravotní pojišťovnou, je nutné tyto hygienické pomůcky hradit v plné výši.

Kompenzační pomůcky: brýle, sluchadlo, zubní protéza, francouzské hole, chodítko, invalidní vozík aj.

Oblečení: dle svého uvážení a svých potřeb (spodní prádlo, domácí oděv, tepláky, trička, noční košile, župan, pantofle, vycházková obuv). Prosíme především o zabezpečení dostatečného množství.

Možnost mít vlastní ložní povlečení.

Z důvodu omezených prostorových možností uložení doporučujeme rodinným příslušníkům, aby sezónní oblečení (např. zimní kabáty, rukavice, kozačky apod.) přinášeli svým blízkým na začátku sezóny a poté zase odnášeli.

Každý kus oblečení musí být podepsaný (včetně kapesníků a ponožek)!

Hygienické potřeby: zubní kartáček, pasta na zuby, mýdlo, ručníky, žínky, vlasový šampon, sprchový gel, hřeben, krémy, u mužů holící potřeby atd.

Hygienické potřeby je třeba průběžně doplňovat.

Další: drobné předměty pro zpříjemnění pobytu např. obrázky, fotografie, police, budík, hodiny, lampa, rádio, knihy, kytky v květníku, váza apod.

Možno na pokoji umístit vlastní televizi a malou chladničku.

Další úpravy pokoje lze řešit individuálně po domluvě s vedením domu.

Platba: při příchodu je nutné zaplatit úhradu za poskytované služby ode dne příchodu, do konce příslušného měsíce.

Dále je možnost zanechat v kanceláři menší hotovost (např. 500 Kč) pro další možné výdaje (pedikúra, kadeřník, káva, cukrovinky atd.).

Větší finanční hotovost, vkladní knížky, dokumenty, šperky a další cennosti doporučujeme uložit v kanceláří zařízení do trezoru.

V případě jakýchkoliv dalších dotazů volejte na tel. 777 662 740 Bc. Věra Slavíková, sociální pracovnice.